Wyłączny przedstawiciel Teco a.s. w Polsce
Building Management System +48 721 295 380
Wstęp / Funkcje systemu / Sterowanie

Sterowanie

foxtrot_zakladny_modul-250x145

to nowoczesny modułowy system sterowania i regulacji, produkowany przez czeską firmę z wieloletnim doświadczeniem w branży elektrotechnicznej, początki produkcji datuje się na 1919r. – TESLA. Dzięki zastosowaniu bardzo wydajnej jednostki procesorowej, z bogatymi możliwościami komunikacyjnymi oraz dużą ilością urządzeń peryferyjnych wejściowych i wyjściowych, daje szerokie i integralne zastosowanie w dziedzinie inteligentnych instalacji elektrycznych. Pozwala to na nazwanie go systemem nowej generacji.


Główne techniczne zalety systemu

Większa moc
Rdzeniem systemu jest potężna jednostka procesorowa z 32 bitowym procesorem RISC z szybkością do 0,2 ms/1k instrukcji.

 

Większa pamięć
Posiada slot dla karty pamięci flash (SDHC, SD, MMC) dla zapisu stron internetowych wytworzonych w oprogramowaniu Web Maker. Dane zapisywane są do struktury plików (File system).

 

Modułowość
Centralna jednostka CU6/2M ma właściwości systemu kompaktowego – obok portów komunikacyjnych posiada wejścia, wyjścia i wyświetlacz z przyciskiem. Moduły peryferyjne łączą się do jednostki centralnej za pomocą systemowej magistrali (TCL2), do odległości 1.700m

 

Świat inteligentnych instalacji elektrycznych iQ BUS, IQ RF i KNX
Połączenie centralnej jednostki z inteligentnymi komponentami instalacji elektrycznej iQ BUS, iQ RF oraz KNX tworzy nowoczesny system sterowania. Komponenty można podzielić na sensory (łączniki, przyciski, czujniki,…), aktory (przekaźniki, ściemniacze, …) uniwersalne sensory/aktory i specjalne komponenty (np. sterujące panele dotykowe)

 

Doskonała komunikacja
Obok szybkiego 100Mb Ethernetu i dwóch kanałów komunikacyjnych posiada unikatową magistralę CIB (Common Installation Bus). Dzięki niej można do systemu sterowania podłączyć dowolne przewodowe komponenty iQ BUS.

 

Programowanie
Tworzenie i debugowanie programów dla centralnej jednostki spełnia normę IEC61131-3 i 4 języków programowania. Narzędzia dla łatwego i intuicyjnego tworzenia programów: ustawienie parametrów regulacji, programowanie on-line, archiwizacja projektu w pamięci systemu lub Web Maker do tworzenia strony systemu dla przeglądarek internetowych.

 

Bezprzewodowe komponenty iQ RF
To zaleta, która daje systemowi uniwersalność, dzięki dwukierunkowej komunikacji radiowej iQ RF, pozwalającej na bezprzewodowe podłączenie komponentów do inteligentnej instalacji elektrycznej.

 

Chcesz uzyskać więcej informacji? Napisz do nas i doradzimy ci.


captcha
* pola wymagane